Octolab
Меню
0
EnRu
380673202950
замовити дзвінок
Вхід для партнерів Стати дилером
  1. Головна /
  2. Блог /
  3. Законодавчі аспекти вейпінгу в Україні

Законодавчі аспекти вейпінгу в Україні

Законодавчі аспекти вейпінгу в Україні

Донедавна вживання електронних сигарет, а також пристроїв для нагрівання тютюну в нашій країні практично не регламентувалося на законодавчому рівні і їх можна було вільно продавати без особливих обмежень. Однак укладання угоди про асоціацію з Євросоюзом змусило уряд України взяти на себе зобов'язання щодо імплементації Директиви ЄС 2014/40, яка потребує запровадження чіткого регулювання та контролю за обігом будь-яких тютюнових та прирівняних до них виробів, у тому числі й електронних замінників цигарок.

На початку 2020 року до податкового законодавства було внесено зміни, на підставі яких рідини для електронних сигарет тепер включені до категорії тютюнових виробів з виділенням їх до окремої підгрупи. Починаючи з 2021 року для таких товарів запроваджено ставку акцизного податку – таку ж, як і для традиційних тютюнових виробів. Таким чином, не тільки суміші нікотину для електронних нагрівачів тютюну, а й рідини для вейпів стали підакцизними товарами, що вимагають маркування, а також спеціальної ліцензії на право продажу. Втім, цим законом регламентувалася лише торгівля рідинами та сумішами, тоді як безпосередньо для користувачів гаджетів тоді ще нічого не змінилося.

Подальшим розвитком антитютюнової кампанії, покликаної привести українське законодавство з цього питання у відповідність до загальноєвропейських норм, стало досить важке прийняття у травні та остаточне набуття чинності в липні 2022 року закону України «Про внесення змін до деяких законів України про охорону здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну». Цей закон про електронні сигарети, що викликав у суспільстві бурхливу дискусію і заслужив дуже неоднозначну оцінку серед наших співгромадян, фактично прирівнював популярні гаджети до традиційних сигарет, а рідини для них – до всіх тютюнових виробів.

Як змінилося законодавство щодо електронних сигарет

Новий антитютюновий закон мав актуалізувати чинні нормативні акти, багато з яких вводилися в дію надто давно і не враховували появу на ринку принципово нових високотехнологічних пристроїв – електронних сигарет. Його норми забороняють вже не тільки куріння в громадських місцях, але також і вживання будь-яких нікотиновмісних речовин – які палають, так і піддаються нагріванню. Відповідно до чинного законодавства, курити, а також використовувати електронні сигарети або пристрої для нагрівання тютюну не дозволяється на дитячих майданчиках, усередині приміщень та на території навчальних закладів, кафе, барів та ресторанів, гуртожитків, готелів, закладів охорони здоров'я, культури, фізкультурно-оздоровчих та спортивних. комплексів. Під забороною електронні сигарети тепер і в адміністративних будинках таких як органи державної влади, так і місцевого самоврядування, а також на всіх підприємствах та організаціях незалежно від форми їхньої власності.

Оновлене законодавство враховує реалії, що змінилися, – у ньому вже присутнє визначення нових термінів, таких як «електронна сигарета» або «смакоароматична добавка», що виключає можливість їх неоднозначного тлумачення та невиправданого застосування штрафних санкцій. А штрафи передбачені дуже значні. За продаж електронних цигарок неповнолітнім законодавством передбачено штраф у розмірі тринадцять тисяч шістсот гривень. При повторному ігноруванні заборони сума штрафу зростає майже до двадцяти чотирьох тисяч; можлива навіть конфіскація майна. Власники закладів громадського харчування, які допускають у себе в барі чи кафе вільне користування електронними сигаретами, заплатять три тисячі гривень за перший випадок порушення чи п'ятнадцять при повторній перевірці. Для решти підприємців сума штрафу становить одну і десять тисяч відповідно.

Як продавати електронні сигарети без порушення законодавства

Зрозуміло, законодавчі норми регламентують як вживання, так і продаж тютюнових виробів, до яких тепер належать електронні сигарети, і навіть рідини їхнього наповнення. Контролюючі органи можуть перевірити наявність у продавця, який реалізує електронні сигарети або заправки для них, наявність відповідної ліцензії на торгівлю тютюновими виробами, а за відсутності такої скласти адмін. протокол, що є основою застосування штрафних санкцій. Перевірці підлягає наявність на флаконах з рідинами акцизних марок, при цьому не має значення, чи входить до їх складу нікотин.

Згідно з наведеним у законі про електронні сигарети визначенням, рідини для них описані як суміші хімічних речовин, які містять або не містять нікотин, призначені для створення пари та розміщуються в картриджах, заправних контейнерах або інших місткостях. І тут є один дуже важливий нюанс – у Податковому Кодексі України наведено вичерпний список груп товарів, що є підакцизними, але віднесення товару до конкретної групи здійснюється не виходячи з його комерційної назви, рекомендованого способу застосування або написаного на етикетці складу, а виключно на підставі коду УКТЗЕД, який був вказаний постачальником у накладній. Якщо в накладній вказано код УКТЗЕД 3824 90 97 20, такий товар безперечно є рідиною для заправки електронних сигарет і на нього поширюються всі вищезазначені законодавчі вимоги. Якщо ж відповідно до супровідних документів заправка для вейпу не входить до підакцизних товарів, то її можна продавати без обмежень і жодних претензій до продавця у правоохоронних органів бути не може.

Як природна реакція на посилення антитютюнового законодавства серед вейперів країн Євросоюзу, а тепер і України, стрімко зростає популярність наборів компонентів, призначених для самостійного приготування. На відміну від готової рідини компоненти за кодами УКТЗЕД до підакцизних товарів не належать і їх можна цілком легально продавати без маркування та оформлення спеціальної ліцензії на торгівлю тютюновими виробами. Компанія Octolab є найбільшим в Україні оптовим постачальником наборів компонентів Octobar, Black Limit Salt, TWINS, Vape Mix Kit, IONIQ, які за накладними не є рідинами для електронних сигарет та їх продаж не підлягає регламентуванню відповідно до чинного законодавства. Зрозуміло, заправка вейпів самостійно приготовленою сумішшю не скасовує для парників заборону на паління в громадських місцях, проте набори компонентів обходяться дешевше за готову рідину, оскільки в їхню ціну не включається акцизний збір.Читайте також

Бажаєте стати дилером у вашому місті?
Прийняти Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід, а також для відстеження продуктивності та маркетингових цілей. Натиснувши «Підтвердити» або продовживши використання нашого веб-сайту, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie.

Перевірка віку

Щоб користуватися веб-сайтом Octolab, вам має бути 18 років або старше.

Перш ніж зайти на сайт, підтвердьте свій вік.

Мені вже є 18 Мені немає 18

Стати дилеромКупити в роздріб